Dlaczego warto wybrać Szkołę Żak?

28.06.2016 1 komentarzy
Autor: Gosia Kozieł, Zdjęcia: Archiwum Żaka

Jakiś czas temu na rynku pracy dokonał się pewien istotny zwrot. Firmy polskie zaczęły szukać ludzi z wykształceniem kierunkowym, technicznym, jednym słowem mającym już swój, wyuczony fach w ręku. Centrum Nauki i Biznesu Żak nastawiona jest właśnie na przygotowanie praktyczne –słuchacze w momencie ukończenia szkoły są gotowi by podjąć pracę w konkretnym zawodzie!. Ponadto jako pierwsza szkoła w Szczecinie, wprowadziła dokument gwarantujący brak ukrytych opłat. Zainteresowani ich ofertą? W takim razie zapraszamy na wywiad z Grzegorzem Makselem, dyrektorem marketingu - szczecińskiego oddziału, tejże firmy.

 

 

hot°: Na wstępie najbardziej istotne pytanie, co oferujecie swoim klientom w najbliższych miesiącach oraz do kogo kierujecie swoją ofertę?

 

Przede wszystkim oferujemy możliwość zdobycia zawodu i praktycznych umiejętności zupełnie za darmo. W obecnej strukturze zatrudnienia coraz mniejszy procent stanowią osoby bez tzw. „fachu” w ręku. W większości przypadków pracodawcy oczekują od swoich pracowników wieloletniego doświadczenia lub konkretnych umiejętności. Nasza szkoła nastawia się na przygotowanie praktyczne –słuchacze w momencie ukończenia szkoły są już gotowi by podjąć pracę w konkretnym zawodzie.


Oferta kierunkowa jest bogata, więc każdy będzie mógł wybrać coś dla siebie. Najbardziej popularne kierunki w obecnej rekrutacji to m.in. kosmetyka, masażysta, bhp, administracja oraz opiekunka środowiskowa. Słuchaczem może zostać każda osoba dorosła, nie ma górnej granicy wieku.


hot°: Co trzeba zrobić, jakie warunki spełnić, żeby móc zostać słuchaczem?


W naszej szkole policealnej może uczyć się każda osoba dorosła, która ukończyła szkołę średnią. Nie wymagamy matury. Prowadzimy również zapisy do bezpłatnego liceum, więc jeśli ktoś nie ma, to jest również możliwość zdobycia średniego wykształcenia. Najważniejsze są oczywiście chęci.

 

 


hot°: Tegoroczni maturzyści mają najdłuższe wakacje w życiu, ale też muszą podjąć ważną decyzję, czy wybrać się na studia, do szkoły policealnej, czy iść do pracy …. Co według Was jest najlepszą opcją dla takiej osoby i dlaczego?


Na większości naszych kierunków zajęcia odbywają się w formie zaocznej (dwa weekendy w miesiącu), więc najlepszą opcją jest połączenie szkoły policealnej z pracą lub studiami. Wiele osób myśli, że studiując nie można jednocześnie podjąć nauki w szkole policealnej. Spotkaliśmy się również z opiniami, że dla studiujących, szkoła policealna jest mało przydatna. Warto mieć alternatywę, gdyż nie jest to pewne w jakim zawodzie - będziemy pracować. Bogatsze CV daje nam więcej możliwości.

 

 


hot°: Studia magisterskie trwają 5 lat i niestety może skończyć się tak, że świeżo upieczony magister bez doświadczenia, nie będzie mógł znaleźć pracy i wyjedzie za granicę albo pójdzie na zasiłek dla bezrobotnych. Czy Wasza szkoła daje możliwość nauki praktyki, zdobywaniu doświadczenia, dzięki któremu absolwent Żaka może szybko znaleźć pracę?


Studia są ważne, ale nie zapominajmy, że można na nich zdobyć głównie tytuł oraz wiedzę teoretyczną. Nie chcemy oczywiście ludzi odciągać od pomysłu studiowania, lecz zachęcamy by łączyć naukę na studiach ze szkołą policealną. Szkoły takie mogą być interesującą alternatywą, gdyż nie mamy pewności, że po ukończeniu studiów będziemy mogli przebierać w ofertach pracy. W Żaku nastawiamy się głównie na praktykę. Chcemy by nasi słuchacze w momencie ukończenia szkoły mieli już odpowiednie kwalifikacje i byli atrakcyjni na rynku dla potencjalnych pracodawców.

 

hot°: W Waszej ofercie można znaleźć szeroką gamę zawodów: technik masażysta, technik usług kosmetycznych, czy technik bhp. Jaki kierunek jest najbardziej popularny wśród młodych ludzi?

 

Przygotowując naszą ofertę kierunkową opieramy się o aktualne badania i zapotrzebowanie dynamicznie zmieniającego się rynku pracy. Obecnie największą popularnością cieszą się takie kierunki jak: administracja, rachunkowość, bhp oraz kosmetyka. Ważne jest to, że na tych kierunkach nie ponoszą Państwo żadnych kosztów – jeżeli już mówimy o kosmetyce, to w tym przypadku wszystkie kosmetyki na których pracują nasze słuchaczki są dostarczane przez szkołę. Nie ma ukrytych opłat.

 

 

hot°: Doświadczenie i kwalifikacje- takie cechy są chyba najważniejsze dla przyszłego pracodawcy. Którą opcję polecalibyście wybrać, żeby spełnić te cechy? Dwuletnią, jednoroczną szkołę policealną, czy może jakieś inne kursy, które oferujecie?


Najlepszym rozwiązaniem jest połączenie bezpłatnej, dwuletniej szkoły z jednorocznym kierunkiem premium. Można to śmiało pogodzić, gdyż zajęcia odbywają się na zakładkę (zjazdy się nie pokrywają). Kierunki bezpłatne kończą się państwowym egzaminem i można otrzymać tytuł technika, nakierunkach jednorocznych obowiązuje autorski program przygotowany przez naszych specjalistów. Jedno i drugie daje nam konkretne kwalifikacje. Plusem jest to, że łącząc kierunki można otrzymać atrakcyjny rabat 30% na kierunek płatny!

 

hot°: Co wyróżnia Waszą szkołę od innych, które istnieją na szczecińskim rynku? Czy uważacie, że macie silną konkurencję?


Jako pierwsza szkoła w Szczecinie, wprowadziliśmy dokument gwarantujący brak ukrytych opłat. Słuchacz nie ponosi opłat za legitymacje, zapis czy rezygnacje. Można się wypisać w każdej chwili. Na szczecińskim rynku na pewno wyróżnia nas bogata oferta i wykwalifikowana kadra pracownicza. Zajęcia są prowadzone na najwyższym poziomie.

 

 


hot°: To nad czym zastanawia się zapewne niejeden Wasz przyszły słuchacz, to jaką macie ofertę cenową? Czy czesne jest płatne co miesiąc, czy można zapłacić za całość od razu i oczywiście czy macie jakieś ciekawe promocje i rabaty?


Pomijając kierunki całkowicie bezpłatne, posiadamy również w swojej ofercie kierunki Premium. Przedział cenowy to od 109 zł do 149 zł za miesiąc – łącznie 10 rat. Raty naliczają się na początku każdego miesiąca. Oczywiście można płacić co miesiąc jak i zapłacić wszystko od razu. W takim przypadku słuchacz otrzymuje 10% rabatu. W przypadku łączenia kierunku bezpłatnego z płatnym można również otrzymać rabat 30%, więc nasi słuchacze mogą liczyć na atrakcyjne promocje.

 

hot°: Kilka razy za swoją działalność otrzymaliście Medale Europejskie, to pokazuje, że jesteście doświadczoną firmą, która zna się na branży. Czy Wasza oferta dostosowuje się do rynku pracy? Czy śledzicie jakie zawody będą miały „wzięcie” za kilka lat i otwieracie takie kierunki u siebie? Jeżeli tak to jaki taki właśnie przyszłościowy kierunek można u Was znaleźć?


Cały czas bacznie śledzimy sytuacje na rynku pracy. Co roku zmienia się ona bardzo dynamicznie i staramy się ją tak dopasować pod naszych słuchaczy, by kończąc szkołę mieli oni dużą szansę na zdobycie pracy. W Żaku w ciągu roku odbywają się dwie rekrutacje – letnia i zimowa. Co każdą rekrutacje oferta kierunkowa jest modyfikowana.

 

Wg. badań przeprowadzonych przez Portal Neewsweek.pl, w tym jak i w przyszłym roku powinno być duże zapotrzebowanie m.in. na instruktorów fitness, dietetyków oraz techników ze średnim wykształceniem (fryzjerzy, technicy bhp, pracownicy administracji, kosmetyczki itp.) – można te kierunki znaleźć w naszej ofercie.

 


Centrum Nauki i Biznesu Żak
al. Wojska Polskiego 29/12 (wejście do bramy od Deptaku Bogusława)
70-473 Szczecin
tel. 91 4844 604
www.zak.edu.pl

Komentarze

Komentarze

Karls
11:41 30.04.2019
Bo jako jedni z nielicznych w szkołach policealnych naprawdę przykładają się, żeby słuchacza czegoś nauczyć. Zmieniałem szkołę i przeniosłem się po roku do ŻAKA. CO mogę powiedzieć? Tylko tyle, że żałuje, że wcześniej tego nie zrobiłem.
0
0
Nie ponosimy odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatymi opiniamii użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.