Inspirujące Firmy – Sklep Berbeć

28.09.2016 0 komentarzy
Autor: Dawid Korniak, Zdjęcia: Archiwum Sklepu Berbeć

„Jesteśmy rodzicami, którzy wierzą, że w dzisiejszych czasach plastikowego kiczu, zapatrzenia w kolorowe ekrany, ciągłego braku czasu, można wychować dziecko aktywne, twórcze i pełne zapału. Tylko od nas samych zależy czy dziecko od najmłodszych lat rozwinie wiarę we własne możliwości. Nasz czas kreatywnie spędzony z dzieckiem niewątpliwie zaowocuje w przyszłości, a zabawki przez nas proponowane pomogą w stymulacji i rozwoju mózgu, rozwiną pamięć, koncentracje i logiczne myślenie. Wszystkie zabawki dostępne w naszym sklepie wykonane są z trwałych, ekologicznych materiałów, a farby użyte do malowania nietoksyczne, na bazie wody.” W cyklu Inspirujące Firmy ze Szczecina przedstawiamy kolejną firmę, z której możemy być dumni!

 


hot°: Wasze otwarcie zbiegło się mniej więcej z Dniem Dziecka. Skąd wziął się pomysł na „Berbecia”? Jak oceniacie Wasze pierwsze miesiące?

 

Pomysł zrodził się z potrzeby. Szukanie porządnych, oryginalnych zabawek w Szczecinie okazało się problemem, a zamawianie przez Internet nie zawsze wchodziło w rachubę, zwłaszcza kiedy trzeba było kupić coś „na zaraz”, no i dochodziły koszty przesyłki.

 

Wychodząc z założenia, że nie tylko my mamy taki problem, postanowiliśmy to zmienić. Okazało się, że klienci nas odwiedzający w większości znają marki, które mamy w sklepie, bo do tej pory zamawiali je właśnie przez Internet i są zadowoleni, że nareszcie można przed dokonania zakupu dotknąć, zobaczyć, porównać.

 

 

hot°: Co rodzice mogą znaleźć w Państwa sklepie?

 

Przede wszystkim duży wybór drewnianych zabawek, ale są też akcesoria do wystroju dziecięcych pokoików, rękodzieła, akcesoria dla niemowląt, takie jak smoczki z naturalnego kauczuku z drzewa Hevea, gryzaki z miękkiego drzewa klonowego, kosmetyki organiczne, wielorazowe pieluszki, zabawki sensoryczne, ręczniki i pościele z bambusa.

 

Ale Berbeć, to nie tylko sklep! Zajmujemy się również fotografią dziecięcą, co wynika z mojego wyuczonego zawodu i z życiowej pasji. Na miejscu mamy profesjonalne studio przystosowane do potrzeb najmłodszych modeli.

 

 

hot°: Na pewno macie swoje bestsellery. Proszę powiedzieć nam które zabawki sprzedają się najlepiej, przykładowo w przedziale wiekowym 3-6 lat.

 

Zdecydowanym hitem w tym przedziale wiekowym są książki magnetyczne, w których znajdują się różne tematyczne układanki na magnesy. Świetną zabawę zapewniają drewniane klocki magnetyczne, z których można zbudować rakietę czy łódź podwodną. Dzieci lubią magnesy, fajnie jak coś z jednej strony się przyciąga, a z drugiej odpycha.

 

U młodszych dzieci - tych w granicach 1-2 latka, największą radość sprawiają pudełka, z których buduje się dziewięćdziesięcio centymetrową wieżę, przybliżoną do wzrostu dziecka. Taką piramidę można burzyć i budować od nowa.

 

 

 

hot°: Rodzice coraz częściej zwracają uwagę na to co kupują i sięgają po zabawki bezpieczne, nietoksyczne. Czy właśnie te które sprzedajcie spełniają takie wymogi?

 

Wszystkie zabawki w Berbeciu spełniają najbardziej rygorystyczne dyrektywy i posiadają unijne certyfikaty bezpieczeństwa i jakości. Przykładowo jeśli dana zabawka jest pomalowana farbą, musi posiadać znak EN 71-3, co oznacza, że została przebadana i jest bezpieczna pod kątem ulatniania się pierwiastków z farb.

 

 

hot°: Proszę powiedzieć co cechuje Wasze zabawki? Jakie są ich główne atuty?

 

Przede wszystkim naturalne surowce, brak taniego, toksycznego plastiku. Po drugie jakość i trwałość. Proponowane przez nas zabawki, po wyrośnięciu dziecka, spokojnie mogą zostać przekazane kolejnemu i służyć dalej. Po trzecie, najważniejsze: są to zabawki kreatywne, rozwojowe, skłaniające do myślenia... a każde dziecko, to naukowiec, trzeba dać mu tylko odpowiednie narzędzia.

 

 

hot°: Czy sprzedajcie również akcesoria dla niemowląt?

 

Tak, są rożki i śpiworki z bambusa, kocyki, podusie, wcześniej wspomniane gryzaki i smoczki, zestawy do pielęgnacji ciała i jamy ustnej, zabawki sensoryczne, szeleściki, naturalne gąbki i szczotki.

 

 

hot°: Jakie marki dominują w Waszym sklepie?

 

Nasze marki to: Janod, Hape, Plan Toys, Goki, Buiten Speel, Skip Hop, Moulin Roty, Les Deglingos, Les Mistinguettes, Metoo, Plus Plus, Mon Petit Art, Done By Deer, 3 Sprouts I inne.  Sukcesywnie poszerzamy asortyment o nowe marki i produkty. Jesteśmy otwarci na propozycje i sugestie ze strony klientów. Jeśli nie mamy czegoś na stanie w sklepie, sprowadzamy na życzenie klienta bez dodatkowych kosztów transportu.

 

 

Godziny otwarcia:
pon.-piąt.: 11:00 - 18:30
sob.: 10:00 - 15:00

 

 

Berbeć
ul. Jagiellońska 7
tel. 517 398 001
www.sklepberbec.pl

www.facebook.com/sklepberbec

 

Komentarze

Komentarze

Brak komentarzy.

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatymi opiniamii użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.