Muzeum Narodowe dla dzieci

Muzeum Narodowe dla dzieci
Szczecin - Szczecin

 

 

 

Akademia Juniora
Muzeum Narodowe
11.05.2019,start.10


Na zajęcia organizatorzy zapraszają zarówno dzieci, które wcześniej uczestniczyły w Akademii Malucha, jak i te, które chciałyby poznać świat sztuki oraz liczne skarby skrywane w muzealnych wnętrzach.

 

Każde spotkanie trwa około dwóch godzin i obejmuje dwie części: pierwszą realizowaną na salach wystawowych z wykorzystaniem wybranych eksponatów i drugą, na którą składają się zajęcia plastyczne związane z przygotowanym tematem. W ramach zajęć muzealnych słuchacze Akademii będą mogli poznać zagadnienia związane z historią sztuki.

 

 

Akademia Brzdąca
Muzeum Narodowe
18.05.2019,start.11


Zajęcia polegają na opowieści o wybranym obrazie prezentowanym na ekspozycjach Muzeum Narodowego w Szczecinie i połączone są z działaniami plastycznymi. Malarstwo pokazuje świat widziany oczami artystów, zwraca uwagę na to, że dzieło ma nie tylko aspekt estetyczny, ale także pomaga zrozumieć otaczającą rzeczywistość.

 

Bezpośredni kontakt z barwą, obrazem, słowem otwiera widzów na odbiór sztuki wyobraźnią, sercem i myślą. Szczególnie najmłodsi – zainspirowani oglądanymi na wystawach pracami – z entuzjazmem rysują i malują postrzegany świat.

 

 

Akademia Malucha
Muzeum Narodowe
25.05.2019,start.10


Każde spotkanie trwa około 2 godzin i obejmuje dwie części: pierwszą realizowaną na salach wystawowych z wykorzystaniem wybranych eksponatów i drugą, na którą składają się zajęcia plastyczne związane z tematem spotkania.

 

W ramach warsztatów muzealnych najmłodsi słuchacze poznają polskie tradycje i zwyczaje dotyczące Wielkanocy, katarzynek i andrzejek oraz kulturę innych narodów. W trakcie zajęć dzieci będą miały okazję zobaczyć, dotknąć przedmioty prezentowane na wystawach lub przechowywane w muzealnych magazynach.

 

 

HOT RODZINKA POLECA
Spotkania z historią Szczecina
Akademia Gryfa
25.05.2019,start.10


Akademia Gryfa to cykl stałych, sobotnich spotkań dla dzieci w wieku 7–10 lat. Raz w miesiącu słuchacze Akademii Gryfa będą podróżować po wnętrzach Muzeum Historii Szczecina, poznając dzieje naszego miasta i jego mieszkańców od czasów najdawniejszych po XX wiek.

 

W czasie spotkań słuchacze dowiedzą się, jak na przestrzeni wieków zmieniał się Szczecin i jak wyglądało życie codzienne szczecinian – rodzina, dom, praca oraz rozrywka. Liczba miejsc jest ograniczona, a na zajęcia obowiązują wcześniejsze zapisy.