Teatr Polski

Teatr Polski
Teatr Polski - Swarożyca 5, Szczecin

 

 

DUŻA SCENA

 

 

 

Zamek z Piasku
10.10.2019,start.19 | 12.10.2019,start.16,19
Autor: Gabriela Zapolska | Reżyseria: Andrzej Zaorski
Występują: Sławomir Kołakowski, Olga Adamska, Filip Cembala, Marta Uszko i inni


„Zamek z piasku" - z tekstem Andrzeja Zaorskiego (jednocześnie reżysera spektaklu) i muzyką Tomasza Bajerskiego - to musical powstały na motywach „Skiza” Gabrieli Zapolskiej, sztuki wykpiwającej sztuczną moralność mieszczaństwa. Dwie pary małżeńskie różniące się stażem. Niedojrzałość kontra znudzenie. Naiwność kontra wyrachowanie. Czy dotychczasowe życie bohaterów runie jak zamek z piasku? Czy kres przyniesie mu romans i zdrada? Czy też może coś silniejszego i bardziej groźnego – wojna?

 

-------------------------------------------------------

  

Okno na parlament
16,17,18,19,22.10.2019,start.19 |20.10.2019,start.16
Autor: Ray Cooney | Reżyseria: Stefan Szaciłowski
Występują: Zbigniew Filary, Jacek Piotrowski, Mirosław Kupiec, Ludia Jeziorska i inni.


„Okno na parlament” to lekka i niezwykle zabawna komedia pomyłek. Pewnego razu w luksusowym apartamencie londyńskiego hotelu minister brytyjskiego rządu i romansująca z nim sekretarka opozycji znajdują zwłoki... Chcąc uniknąć skandalu postanawiają zatuszować całą sprawę. Czy to się uda, biorąc pod uwagę przeszkadzający im ciągle personel hotelu, zazdrosnego męża i kilka innych osób, w tym także samego nieboszczyka? Przekonajcie się o tym Państwo sami.

 

-------------------------------------------------------

  

Lepiej Już Było
24,25,27.10.2019,start.19
Autor: Cat Delaney | Reżyseria: Stefan Szaciłowski
Występują: Małgorzata Chryc-Filary, Katarzyna Sadowska, Marta Uszko, Katarzyna Bieschke-Wabich, Dorota Chrulska


Czy jedna emerytowana aktorka może namieszać w życiu wielu ludzi? Swoimi niekonwencjonalnymi poczynaniami – balansującymi na granicy prawa - powoduje zmiany w postrzeganiu rzeczywistości przez otaczające ją osoby. Obserwując jej „przypadki” zadajemy sobie pytanie czy mamy do czynienia z realną rzeczywistością, czy też swoistego rodzaju grą, która ujawnia lepszą część natury prezentowanych postaci. „Lepiej już było”, czy może będzie? Przekonajcie się sami.

 

 

CZARNY KOT RUDY

 

 

Qué Viva España, Czyli Potomek Azteków w Szczecinie
08,09.10.2019,start.19.30 | 19.10.2019,start.21.30 | 20.10.2019,start.19
Występują: Sylwia Różycka, Felipe Céspedes Sànchez, Michał Janicki, Adam Opatowicz, Krzysztof Baranowski


Wieczór kabaretowy w hiszpańskim stylu. ,,Qué viva España” to historie miłosne wplecione w muzyczne opowieści, a wyśpiewane przez aktorkę Sylwię Różycką oraz tenora, pochodzącego z Chile Felipe Céspedesa Sàncheza. „Recuerdo”, „La Bruja”, „Granada”, „Bésame mucho”, i inne zrodzone pod gorącym słońcem Południa pieśni, ułożą się w odwieczny, niekończący się i nigdy nie nudzący dialog Kobiety i Mężczyzny… Gwarantowane emocje i dobra zabawa.

 

-------------------------------------------------------

  

Czesław Jakubiec Komik w Operze
11.10.2019,start.21
Występują: Czesław Jakubiec


Witamy w świecie Czesława Jakubca, gdzie czeka Was chwila przyjemnej bliskości ze sztuką.
Gwarantujemy chwilę zapomnienia od codziennych trosk i porządną dawkę wciągającej rozrywki. Czesław Jakubiec, jako śpiewak operowy obdarzony poczuciem humoru, od lat z powodzeniem łączy dwa światy – muzyczny i komediowy. W widowiskach na pograniczu koncertu i kabaretu wyśmienita muzyka komponuje się z błyskotliwym żartem, a całość, obok solidnej porcji oczyszczającego śmiechu, dostarcza kilku łez wzruszenia.

 

-------------------------------------------------------

  

Uwiedziona Chili Show Olgi Adamskiej
12.10.2019,start.22 | 13.10.2019,start.17
Reżyseria: Adam Opatowicz
Występują: Olga Adamska, Krzysztof Baranowski (fortepian)


„Gdyby Olga Adamska żyła w międzywojniu, byłaby bez wątpienia gwiazdą niejednego kabaretu. (…) Tworzy wizerunek scenicznej divy retro, podszyty współczesnym mrugnięciem oka i dopełniony własnym temperamentem. I co bardzo ważne ma nie tylko dystans do wykonywanego repertuaru – nie zawsze skądinąd „przedwojennego” - ale i do samej siebie w tym repertuarze.” Męskie teksty - Hemar, Boy – Żeleński, Młynarski, Michaux, Przybora, Iredyński - w ultra kobiecej interpretacji. Piosenki i monologi kobiety uwodzącej, niepotrafiącej żyć bez mężczyzny ale i wolnej.

 

 

MAŁA SCENA

 

 

Prywatna Klinika
15,23,29,30,31.10.2019,start.19
Autor: John Chapman i Dave Freeman | Reżyseria: Stefan Szaciłowski
Występują: Olga Adamska, Zbigniew Filary, Adam Zych, Jacek Piotrowski, Lidia Jeziorska


Perypetie Harriet, która życie dzieli między dwóch, nieświadomych nawzajem swojego istnienia, kochanków. Taka sytuacja nie może jednak trwać wiecznie. Przypadek oraz niespodziewani goście burzą perfekcyjny plan schadzek. Czy Harriet uda się do końca utrzymać w tajemnicy, kto jest kim (i kto jest z kim)? Przekonajcie się sami. Farsę wyreżyserował Stefan Szaciłowski, ten sam, dzięki któremu od tylu sezonów bawi nas „Mayday” i „Okno na parlament”.

 

 

SCENA NA ŁASZTOWNI

 

 

Tartuffe albo szalbierz
04,05.10.2019,start.19 |06.10.2019,start.16 | 26.10.2019,start.18 | 27.10.2019,start.15
Autor: Molière | Reżyseria: Janusz Cichocki
Występują: Katarzyna Bieschke-Wabich, Dorota Chrulska, Małgorzata Chryc-Filary i inni


„Tartuffe albo Szalbierz” Moliera to klasyka światowej dramaturgii dawnej. Wśród sobie współczesnych sztuka ta wywołała skandal, a to dzięki poruszanej tematyce, czyli sztucznej pobożności. Główny bohater, Tartuffe, dla własnych korzyści manipuluje wiarą. Scena zdemaskowania jego hipokryzji uważana jest za jedną z najdoskonalszych w historii dramaturgii europejskiej. Molier napisał ten tekst w 1661 roku. Wydaje się jednak, że w dzisiejszym kontekście społeczno-obyczajowym nie straciła ona nic na aktualności.

 

-------------------------------------------------------

  

Koncert Aloszy Awdiejewa
10.10.2019,start.19
Występują: Alosza Awdiejew, Kazimierz Adamczyk, Michał Półtorak


Aleksy Awdiejew z Zespołem w programie jubileuszowym 45 lat na scenie. Człowiek-instytucja, człowiek-orkiestra. Człowiek kultury i nauki. Jest wyjątkowym artystą estradowym i jednocześnie wybitnym naukowcem – profesorem Uniwersytetu Jagiellońskiego. Do tego para się aktorstwem filmowym, pisze popularne felietony, tłumaczy poezję. Rosjanin z polskim obywatelstwem, który przybył do Krakowa, po raz pierwszy w 1967 r.

 

 

SCENA W LULU

 

 

C'est Si Bon Wieczór Pod Dachami Paryża
11.10.2019,start.17
Reżyseria: Adam Opatowicz
Występują: Olga Adamska, Dorota Chrulska, Sylwia Różycka, Katarzyna Sadowska, Adrianna Szymańska


Zapraszamy na wycieczkę ulicami Paryża. Stań się flâneurem. Spacerowiczem, który obserwując życie miasta, snuje poetyckie refleksje na temat życia w ogóle... Przemierzaj malarskie bulwary, tajemnicze pasaże, zagub się w labiryncie gwiaździstych placów, by za chwilę odnaleźć się przy okrągłym stoliku w café lub bistro, nad kieliszkiem wina czy też filiżanką kawy. Towarzyszem zaś, i przewodnikiem, w tej paryskiej przygodzie będą melodie największych francuskich przebojów. A także piosenki inspirowane tym pięknym miastem.