Teatr Współczesny

Teatr Współczesny
Teatr Współczesny - Wały Chrobrego 3, Szczecin

 

 

DUŻA SCENA

 

 

Być jak Beata
02,03,04.05.2019,start.19
Autor: Piotr Domalewski | Reżyseria: Magda Miklasz
Występują: Maria Dąbrowska, Magdalena Wrani-Stachowska, Arkadiusz Buszko, Maciej Litkowski


Muzyczne show jakiego jeszcze nie było. Spektakl, który wzruszył i rozbawił do łez samą Beatę Kozidrak. Zachwyt publiczności budzą aranżacje hitów Bajmu i przezabawne kreacje aktorskie, nadające im nowe, często zaskakujące znaczenie.

 

W teatrze wszystko jest możliwe, nawet najbardziej niepozorny emerytowany policjant, zakonnica czy właściciel bistra z kebabem mogą „być jak Beata”. Zapraszamy zwyczajne dziewczyny, estradowe bestie i skromnych wrażliwców, wszystkich – zadowolimy nawet najbardziej wymagających.

 

 

Pijani
17.05.2019,start.19
Autor: Iwan Wyrypajew | Reżyseria i opracowanie muzyczne: Norbert Rakowski
Występują: Barbara Lewandowska, Arkadiusz Buszko, Maria Dąbrowska, Joanna Matuszak, Konrad Eleryk i inni


Wszyscy bohaterowie tej sztuki, przez cały czas jej trwania są pijani – pijani w sztok, uraczeni dobrym alkoholem, zataczający się po suto zakrapianej imprezie albo w jej trakcie.

 

Nie warto ich lekceważyć – pozbawieni hamulców i śmieszni jednocześnie wypowiadają więcej niż można powiedzieć na trzeźwo, bo przecież „Bóg rozmawia ze światem przez pijanych”. „O tym przedstawieniu będzie się z pewnością wiele jeszcze mówić i pisać, tym bardziej więc warto je zobaczyć.” Kurier Szczeciński

 

 

Czarownice z Salem
25,26,28,29.05.2019,start.19
Autor: Arthur Miller | Reżyseria: Adam Orzechowski
Występują: Adrianna Janowska-Moniuszko, Dominika Kimaty (gościnnie), Barbara Lewandowska, Joanna Matuszak, Ewa Sobczak i inni


Wszystko zaczyna się od decyzji grupki dziewcząt, które postanawiają tańczyć nocą w lesie. Ich gest zmieni wkrótce oblicze miasteczka i pociągnie za sobą nieoczekiwane konsekwencje.

 

Sztuka Arthura Millera to jeden z najważniejszych dramatów amerykańskich XX wieku oparty na prawdziwych wydarzeniach – procesach i egzekucjach rzekomych czarownic, które odbyły się 1692 roku w miasteczku Salem w USA. „Czarownice z Salem” są pretekstem do dyskusji o współczesnym świecie: świecie rozpiętym pomiędzy religią a polityką.

 

 

-------------------------------------------------------

 

 

TEATR MAŁY

 

Kobieta zagrożona niskimi świadczeniami emerytalnymi
24,25,26.05.2019,start.19
Występują: Maria Dąbrowska, Kuba Fiszer (gościnnie).


Nie bójmy się słowa recital, nie bójmy się słowa artystka. Wyśpiewa piosenki, przy których nasze mamy popłakiwały cicho w kuchni, waląc tłuczkiem w schabowego. Nawet w najbardziej niewygodnych butach, wystąpi tak, jakby się w nich urodziła. Jeszcze nie oswojona, a już zagrożona. Kobieta. Człowiek.

 

Razem z jedynym perkusistą podłączonym do rytmu wszechświata, stworzą złocisty duet. Na ich niebie, dwa słońca mogą płonąć jednocześnie.

 

 

 

-------------------------------------------------------

 

 

MALARNIA

 

 

Wracaj
16,19.05.2019,start.19 | 18.05.2019,start.17
Autor:Przemysław Pilarski | Reżyseria: Anna Augustynowicz
Występują: Maria Dąbrowska, Anna Januszewska, Monika Kępka, Małgorzata Goździk, Adam Kuzycz-Berezowski, Jakub Kryształ.


„Wracaj” Przemysława Pilarskiego to historia człowieka o pseudonimie Bobby Kleks, który powraca po latach do powojennego Radomia. Bohater próbuje odnaleźć się w swojej, nie-swojej przestrzeni, która jest już zasiedlona przez mieszkańców, którzy też są „nie u siebie”.

 

Zanurzeni w przeszłości bohaterowie balansują między tym, co widzialne, a tym, co ukryte; między natręctwem zacierania pamięci, a obsesyjnym tropieniem jej śladów. To także historia o zagubieniu młodych ludzi w otaczającej rzeczywistości.