Teatr Współczesny

Teatr Współczesny
Teatr Współczesny - Wały Chrobrego 3, Szczecin

 

 

DUŻA SCENA

 

 

Król Edyp
01,02.03.2019,start.19
03.03.2019,start.17
05.03.2019,start.11
Autor: Sofokles
Reżyseria: Rudolf Zioło
Występują: Adam Kuzycz-Berezowski, Ewa Sobiech, Beata Zygarlicka, Arkadiusz Buszko


Autorka poczytnych dreszczowców, Dorothy Sayers, nazwała tę tragedię starożytnym kryminałem i jest to określenie o tyle trafne, że osią akcji jest niewątpliwie śledztwo w sprawie morderstwa. Rzecz dzieje się w Tebach niszczonych przez zarazę. Lud prosi o ratunek króla Edypa, który już raz ocalił miasto, kiedy uwolnił je od pożerającego ludzi potwora – Sfinksa.

 

Postać Edypa – tragiczna, uwikłana we własne czyny, które sprowadzają nieszczęście, wskazuje na moment „rozpoznania samego siebie” – poznania prawdy o sobie samym.

 

-------------------------------------------------------

 

Być jak Beata
08.03.2019,start.19
09,10.03.2019,start.17
Autor: Piotr Domalewski
Reżyseria: Magda Miklasz
Występują: Maria Dąbrowska, Magdalena Wrani-Stachowska, Arkadiusz Buszko, Maciej Litkowski


Spektakl muzyczny złożony z piosenek jednej z najbardziej charyzmatycznych wokalistek naszych czasów, Beaty Kozidrak, o której twórczości Dorota Masłowska pisze tak: „Beata Kozidrak nie była figurantką, firmującą piękną twarzą i silnym głosem wytwory producentów – wyjadaczy.

 

Była oryginalną, wrażliwą, rezonującą z rzeczywistością artystką, dającą ekspresję swojemu istnieniu i czasom, w których żyła”.

 

-------------------------------------------------------

 

Fanny i Alexander
15.03.2019,start.18
16,17.03.2019,start.17
Autor: Ingmar Bergman
Reżyseria: Justyna Celeda
Występują: Maria Dąbrowska, Jakub Gola (gościnnie), Beata Zygarlicka, Konrad Pawicki


Pierwsza w Polsce teatralna adaptacja jednego z najpiękniejszych dzieł światowego kina. Akcja dzieje się w rodzinie dyrektora prowincjonalnego teatru, który oglądamy oczami nastolatka Alexandra i jego młodszej siostry Fanny. Bergman zabiera nas do świata namiętności, inicjacji, mówi o obowiązkach wobec ludzi, a także o obcowaniu żywych i umarłych.

 

To sen o dzieciństwie, w którym groza miesza się ze śmiechem, idea świętości z sympatyczną rozpustą, a tęsknota za wiarą ze zwątpieniem.

 

-------------------------------------------------------

 

Godzina Spokoju
22,23,24.03.2019,start.19
Autor: Florian Zeller
Reżyseria: Norbert Rakowski
Występują: Konrad Pawicki, Joanna Matuszak, Ewa Sobczak, Robert Gondek


Błyskotliwa komedia Floriana Zellera – współczesnego francuskiego autora. Godzina spokoju to wszystko, czego oczekuje Michel. 3600 sekund absolutnej ciszy, żeby posłuchać płyty, którą po długich staraniach udało mu się zdobyć. Tymczasem świat wali mu się na głowę.

 

Koniecznie chcą z nim rozmawiać: żona, syn, kochanka, przyjaciel, a nawet sąsiad, osaczając go niewygodnymi sprawami. Czy wymarzona godzina zamieni się w prawdziwy koszmar?

 

-------------------------------------------------------

 

Przyszedł Mężczyzna do Kobiety
29,30,31.03.2019,start.19.30
Autor: Siemon Złotnikow
Występują: Joanna Matuszak, Arkadiusz Buszko


Przezabawna komedia na aktorski duet. On i ona spotykają się na randce, która zaczyna się… fatalnie. Po serii kłótni i obelg, włączają płytę „Love story” i… zaczynają jeszcze raz. Oboje muszą przecież dokonać wyboru pomiędzy dalekim od doskonałości partnerem, a samotnością.

 

Spektakl przygotowywany w ramach Sceny Propozycji Aktorskich.

 

 

TEATR MAŁY

 

Kobieta zagrożona niskimi świadczeniami emerytalnymi
01.03.2019,start.19
02,03.03.2019,start.17
Występują: Maria Dąbrowska, Kuba Fiszer (gościnnie).


Nie bójmy się słowa recital, nie bójmy się słowa artystka. Wyśpiewa piosenki, przy których nasze mamy popłakiwały cicho w kuchni, waląc tłuczkiem w schabowego. Nawet w najbardziej niewygodnych butach, wystąpi tak, jakby się w nich urodziła.

 

Jeszcze nie oswojona, a już zagrożona. Kobieta. Człowiek. Razem z jedynym perkusistą podłączonym do rytmu wszechświata, stworzą złocisty duet. Na ich niebie, dwa słońca mogą płonąć jednocześnie.