Teatr Współczesny

Teatr Współczesny
Teatr Współczesny - Wały Chrobrego 3, Szczecin

 

 

DUŻA SCENA

 

 

Pan Tadeusz
01,02.10.2019,start.19
02,03.10.2019,start.11
Autor: Adam Mickiewicz | Reżyseria: Irena Jun
Występują: Wojciech Sandach, Konrad Pawicki,RobertGondek,GrzegorzMłudzik, Paweł Niczewski i inni


Tadeusz kocha Zosię, Telimena uwodzi Tadeusza, Hrabia chce zdobyć serce Telimeny. Tymczasem dawny sługa Horeszków zawiązuje okrutną intrygę, pragnąc zemsty na swych odwiecznych wrogach… Pełna rozmachu inscenizacja Ireny Jun, pozostając wierną Mickiewiczowi, nic nie traci z urody języka jednego z najważniejszych utworów polskiej literatury. Wydobywa jego pełną humoru treść, buduje dynamiczną akcję, kreśli sylwetki niezwykłych bohaterów, czyniąc go atrakcyjnym dla współczesnego widza.

 

-------------------------------------------------------

  

Seks Dla Opornych
05,06,12,13.10.2019,start.20
Autor: Michele Riml|Reżyseria: Justyna Celeda
Występują: Beata Zygarlicka, Konrad Pawicki


Małżeństwo z 25-letnim stażem wyjeżdża na weekend do luksusowego hotelu. Zabierają ze sobą poradnik „Seks dla opornych”, który ma pomóc na nowo rozpalić ich życie intymne i uratować związek. Czy terapia przyniesie oczekiwane rezultaty? „Seks dla opornych” – to dowcipna komedia, pełna trafnych spostrzeżeń o kobiecych i męskich pragnieniach – nie tylko tych, których spełnienie odbywa się w łóżku. Media o spektaklu: „Potężna dawka humoru i rozrywki w dobrym wydaniu”. Dobra zabawa gwarantowana!

 

-------------------------------------------------------

  

Czarownice z Salem
16,17,18,19,20.10.2019,start.19
Autor: Arthur Miller | Reżyseria: Adam Orzechowski
Występują: Konrad Pawicki, Magdalena Wrani-Stachowska, Przemysław Walich i inni.


Wszystko zaczyna się od decyzji grupki dziewcząt, które postanawiają tańczyć nocą w lesie. Ich gest zmieni wkrótce oblicze miasteczka i pociągnie za sobą nieoczekiwane konsekwencje. Sztuka Arthura Millera to jeden z najważniejszych dramatów amerykańskich XX wieku oparty na prawdziwych wydarzeniach – procesach i egzekucjach rzekomych czarownic, które odbyły się w 1692 roku w miasteczku Salem w USA. „Czarownice z Salem” są pretekstem do dyskusji o współczesnym świecie: świecie rozpiętym pomiędzy religią a polityką.

 

-------------------------------------------------------

  

Raj dla Opornych
25.10.2019,start.19
26,27.10.2019,start.20
Autor: Michele Riml | Reżyseria: Justyna Celeda
Występują: Beata Zygarlicka, Konrad Pawicki, Grażyna Madej


Druga część kultowej komedii „Seks dla opornych” - bez wątpienia najpopularniejszego tytułu ostatnich lat wśród szczecińskiej publiczności. Spektakl, zagrany prawie 100 razy przy pełnej widowni, ma swoich wiernych fanów, którzy widzieli go juz kilkakrotnie. Dalszą część perypetii zwariowanego małżeństwa poznajemy w „Raju...”. Tym razem Alice i Henry wybierają się pod namiot. Dołącza do nich ekscentryczna siostra Alice, a na jaw wychodzi pewna niewygodna prawda...

 

 

TEATR MAŁY

 

 

Zabić Prezydenta
03.10.2019,start.19 |12.10.2019,start.17
Autor: Piotr Rowicki | Reżyseria: Piotr Ratajaczak
Występują: Arkadiusz Buszko


Dla jednych psychopata, którego należy potępić, dla innych obiekt kultu i niedościgniony wzór. Spektakl o Eligiuszu Niewiadomskim, zabójcy pierwszego prezydenta RP Gabriela Narutowicza będzie próbą zrozumienia człowieka, szukania analogii, odniesień do współczesności i poszukiwaniem odpowiedzi na pytanie – jaki jest właściwy klucz do zrozumienia istoty tego zabójstwa? Dlaczego Niewiadomski, Polak, katolik, ojciec i mąż, ceniony artysta myślał, że ratuje kraj? Dla kogo – i dlaczego, jeśli w ogóle – został bohaterem…?

 

-------------------------------------------------------

  

Wieczór kulinarny „Kuchnia gwiazd”
17.10.2019,start.19


Wieczór kulinarny wokół spektaklu „Być jak Beata”. Co jedzą gwiazdy? Co musimy jeść, by być jak Beata? W czasie wieczoru poznamy sekrety kuchni gwiazd, posmakujemy ulubionej potrawy Beaty Kozidrak oraz porozmawiamy o tym, czego należy unikać przed występem na scenie. Gośćmi wieczoru będą aktorzy Teatru Współczesnego. Spotkanie poprowadzą szef kuchni Teatru Małego, Grzegorz Wocial i specjalistka od literatury Kamila Paradowska. Gwarantowana dobra zabawa i wyjątkowe emocje!

 

-------------------------------------------------------

  

Arcydzieło na śmietniku
24,25.10.2019,start.19 |26.10.2019,start.17
Reżyseria: Tomasz Obara
Występują: Anna Januszewska, Grzegorz Młudzik


Spektakl z okazji jubileuszu czterdziestolecia pracy artystycznej Anny Januszewskiej i Grzegorza Młudzika. Aktorzy do realizacji kameralnej komedii zaprosili reżysera Tomasza Obarę, z którym wielokrotnie spotykali się w trakcie swojej pracy twórczej. Eks-barmanka, ekspert w dziedzinie sztuki i tajemniczy obraz wart fortunę …a może pięć dolarów? MaudeGutman kupuje w lumpeksie za grosze dzieło, którego autorem jest być może słynny malarz, Jackson Pollock. Czy zdaniem eksperta obraz jest autentyczny? Czy Maude da za wygraną?

 

-------------------------------------------------------

  

Dzień Świra
31.10.2019,start.19
Autor: Marek Koterski | Reżyseria: Piotr Ratajczak
Występują: Anna Januszewska, Robert Gondek, Paweł Niczewski


Adaś Miauczyński – Polak, nauczyciel, samotnik… świr? Śmieszy do łez i wzrusza, w każdym zdaniu pozwala rozpoznawać naszą codzienność – pełną absurdów, drobnych, wielkich pomyłek. W jego życie wkradają się inni – ci, których nienawidzi, którzy mu przeszkadzają i kobieta, którą chciałby pokochać. „Dzień świra” Marka Koterskiego to mistrzostwo w nazywaniu codzienności, językowy majstersztyk, „lektura obowiązkowa” każdego, świadomego Polaka. Dobra zabawa i salwy śmiechu gwarantowane!

 

-------------------------------------------------------

  

Królestwo zwierząt - pokaz specjalny
05.10.2019,start.20 | 06.10.2019,start.16
Autor: Nolte Decar | Reżyseria: Michał Lewandowski, Maciej Litkowski
Występują: Marta Adamska, Maciej Kamiński, Zuzia Dzięgielewska, Kasia Tarnowska


Po doskonale przyjętym pokazie w czerwcu postanowiliśmy włączyć spektakl „Królestwo zwierząt” do projektu Dorosłość. Kierujemy go do nastoletniej publiczności, zapraszając do rozmowy na tematy związane z dorastaniem. Tym razem, problemy bliskie młodym ludziom, w odważny, bezkompromisowy sposób, opowiedzą im ich rówieśnicy. Bilety w cenie 1 zł można kupić w kasie na Wałach Chrobrego lub w Teatrze Małym w godzinach pracy kasy. Po każdym pokazie – spotkanie z twórcami i publicznością.

 

 

MALARNIA

 

 

Wracaj
18,19,20.10.2019,start.19
Autor:Przemysław Pilarski | Reżyseria: Anna Augustynowicz
Występują: Maria Dąbrowska, Anna Januszewska, Monika Kępka, Małgorzata Goździk, Adam Kuzycz-Berezowski, Jakub Kryształ.


„Wracaj” Przemysława Pilarskiego to historia człowieka o pseudonimie Bobby Kleks, który powraca po latach do powojennego Radomia. Bohater próbuje odnaleźć się w swojej, nie-swojej przestrzeni, która jest już zasiedlona przez mieszkańców, którzy też są „nie u siebie”. Zanurzeni w przeszłości bohaterowie balansują między tym, co widzialne, a tym, co ukryte; między natręctwem zacierania pamięci, a obsesyjnym tropieniem jej śladów. To także historia o zagubieniu młodych ludzi w otaczającej rzeczywistości.

 

-------------------------------------------------------

  

Wszystko jest dobrze, jesteśmy szczęśliwi
27.09.2019,start.19 | 28,29.09.2019,start.17
Autor: Malina Prześluga | Reżyseria: Natalia Sołtysik
Występują: Maria Dąbrowska, Paweł Niczewski, Grażyna Madej, Robert Gondek i inni


Dawno, dawno temu ludzie byli bardzo szczęśliwi. Tak szczęśliwi, że nie wiedzieli, co robić z życiem. Dlatego wymyślali sobie różne ciekawe hobby. Na przykład sweterki dla kur robione na drutach. Można było zamówić dla swojej kury sweter w wybranym kolorze i fasonie. Albo brokat dla kupy. Pod hasłem poop glitter możecie sprawdzić bogatą paletę barw. Albo uprawa roli w telefonie. Siejesz kapustę, buraki, wypasasz owce – wszystko w czasie rzeczywistym w komórce. Zdobywasz punkty i odznaki Super Farmera.

 

-------------------------------------------------------

  

Malala. Dziewczyna z kulą w głowie
27,28.10.2019,start.18
Autor: Elżbieta Chowaniec | Reżyseria: Robert Drobniuch
Występują: Adrianna Janowska-Moniuszko, Arkadiusz Buszko, Maciej Litkowski, Wojciech Sandach


Dla niektórych jest dziewczynką postrzeloną przez talibów, dla innych – symbolem walki o swoje prawa. Malala Yousafzai, odważna dziewczyna z doliny Swat w Pakistanie, mówi głośno o potrzebie wolności i niezależności bez względu na płeć. Poznamy jej rodzinę, przyjaciół, rzeczywistość, w której żyła zanim wydano na nią wyrok. A czy ty byłbyś w stanie oddać cząstkę siebie w ważnej sprawie? Media o spektaklu: Spektakl idealnie wpisuje się w projekt artystyczno-edukacyjny „Dorosłość”, w ramach którego właśnie został zaprezentowany.

 

-------------------------------------------------------

  

Lepsze Lasy
04.10.2019,start.19 | 05,06.10.2019,start.18
Autor: Martin Baltscheit | Reżyseria: Tomasz Kaczorowski
Występują: Barbara Lewandowska, Przemysław Walich, Ewa Sobczak i inni


W drodze do mitycznych lepszych lasów, w śnieżnej zawierusze, rodzice małego wilka Ferdynanda giną z rąk myśliwych. Niczego nieświadome szczenię trafia pod opiekę pary owiec, które dawno już straciły nadzieję na posiadanie jagniątek. Owce wychowują Ferdynanda na wzorową owieczkę, śpiewającą najpiękniej w całym stadzie dumę owczego rodu. Tymczasem splot okoliczności sprawia, że Ferdynand zaczyna poznawać prawdę o sobie… Główną ramą inscenizacyjną jest zabawa, podczas której pięcioro aktorów konstruuje teatralną przypowieść.