Teatr Współczesny

Teatr Współczesny
Teatr Współczesny - Wały Chrobrego 3, Szczecin

 

 

DUŻA SCENA

 

 

Czarownice z Salem

01.06.2019,start.19 | 02.06.2019,start.20.30

Autor: Arthur Miller | Reżyseria: Adam Orzechowski

Występują: Adrianna Janowska-Moniuszko, Dominika Kimaty (gościnnie), Barbara Lewandowska, Joanna Matuszak, Ewa Sobczak i inni

 

Wszystko zaczyna się od decyzji grupki dziewcząt, które postanawiają tańczyć nocą w lesie. Ich gest zmieni wkrótce oblicze miasteczka i pociągnie za sobą nieoczekiwane konsekwencje.

 

Sztuka Arthura Millera to jeden z najważniejszych dramatów amerykańskich XX wieku oparty na prawdziwych wydarzeniach – procesach i egzekucjach rzekomych czarownic, które odbyły się 1692 roku w miasteczku Salem w USA. „Czarownice z Salem” są pretekstem do dyskusji o współczesnym świecie: świecie rozpiętym pomiędzy religią a polityką.

 

 

 

-------------------------------------------------------

 

 

Być jak Beata

06,07.06.2019,start.20 | 08,09.06.2019,start.19

Autor: Piotr Domalewski | Reżyseria: Magda Miklasz

Występują: Maria Dąbrowska, Magdalena Wrani-Stachowska, Arkadiusz Buszko, Maciej Litkowski

 

Muzyczne show jakiego jeszcze nie było. Spektakl, który wzruszył i rozbawił do łez samą Beatę Kozidrak. Zachwyt publiczności budzą aranżacje hitów Bajmu i przezabawne kreacje aktorskie, nadające im nowe, często zaskakujące znaczenie.

 

W teatrze wszystko jest możliwe, nawet najbardziej niepozorny emerytowany policjant, zakonnica czy właściciel bistra z kebabem mogą „być jak Beata”. Zapraszamy zwyczajne dziewczyny, estradowe bestie i skromnych wrażliwców, wszystkich – zadowolimy nawet najbardziej wymagających.

 

 

-------------------------------------------------------

 

 

Raj dla Opornych
21,23.06.2019,start.19 | 22.06.2019,start.17
Autor: Michele Riml | Reżyseria: Justyna Celeda
Występują: Beata Zygarlicka, Konrad Pawicki, Grażyna Madej


Druga część kultowej komedii „Seks dla opornych” - bez wątpienia najpopularniejszego tytułu ostatnich lat wśród szczecińskiej publiczności. Spektakl, zagrany prawie 100 razy przy pełnej widowni, ma swoich wiernych fanów, którzy widzieli go juz kilkakrotnie.

 

Dalszą część perypetii zwariowanego małżeństwa poznajemy w „Raju...”. Tym razem Alice i Henry wybierają się pod namiot. Dołącza do nich ekscentryczna siostra Alice, a na jaw wychodzi pewna niewygodna prawda. Najbardziej wyczekiwana kontynuacja w Teatrze Współczesnym.

 

-------------------------------------------------------

 

 

Ania z Zielonego Wzgórza

11,12,13,18.06.2019,start.11

Autor: Lucy Maud Montgomery | Reżyseria: Marek Pasieczny

Występują: Magdalena Wrani-Stachowska, Magdalena Myszkiewicz, Grzegorz Młudzik i inni

 

Najnowsza sceniczna adaptacja najsłynniejszej powieści XX wieku dla dzieci i młodzieży. 11-letnią Anię przygarnia bezdzietne rodzeństwo – Maryla i Mateusz. Choć początkowo chcieli chłopca wkrótce okazuje się, że to właśnie Ania Shirley miała całkowicie odmienić ich życie.

 

Niepokorna, uparta, obdarzona niezwykłą wyobraźnią dziewczynka ściąga na siebie i Zielone Wzgórze niemało kłopotów . Poruszająca opowieść o prawdziwej miłości i poświęceniu, wypełniona humorem i dostarczająca wielu wzruszeń.

 

 

 

TEATR MAŁY

 

Dobry wieczór Fogg

01.06.2019,start.19 | 02.06.2019,start.17

Reżyseria: Arkadiusz Buszko

Występują: Anna Januszewska, Barbara Biel, Michał Lewandowski, Krystyna Maksymowicz, Ewa Sobczak i inni

 

„Dobry wieczór Fogg" - klasyka polskiej piosenki w aktorskich interpretacjach. Zrealizowany z lekkością i poczuciem humoru spektakl nawiązuje do klimatu przedwojennych kabaretów. Bawi błyskotliwym dowcipem i piosenką z zaskakującą puentą.

 

Po barwnym świecie piosenek i anegdot z życia artysty prowadzi nas sam Mieczysław Fogg. W spektaklu wykorzystano fragmenty nagrania z archiwum Polskiego Radia Szczecin – rozmowę z Mieczysławem Foggiem przeprowadzoną przez Leona Jarzębowskiego w 1970 roku.

 

 

-------------------------------------------------------

 

 

Wieczór kulinarny z kuchnią żydowską

06.06.2019,start.19

 

Wieczór kulinarny z kuchnią żydowską i teatralnym smakiem to podróż w głąb pięknej, bogatej kultury, której obecność została nagle przerwana. Tytułowe „Wracaj” pochodzące ze sztuki Przemysława Pilarskiego stanie się też dla nas – uczestników spotkania – sentymentalnym powrotem do smaków, zapachów i opowieści, które niegdyś łączyły narody zamieszkujące na tej samej ziemi.

 

Gościem specjalnym spotkania będzie grająca główną rolę w spektaklu „Wracaj” Anna Januszewska, jedna z najpiękniejszych postaci szczecińskiego teatru.

 

 

-------------------------------------------------------

 

 

Dzień Świra

08,09.06.2019,start.17

Autor: Marek Koterski | Reżyseria: Piotr Ratajczak

Występują: Anna Januszewska, Robert Gondek, Paweł Niczewski

 

Adaś Miauczyński – Polak, nauczyciel, samotnik… świr? Śmieszy do łez i wzrusza, w każdym zdaniu pozwala rozpoznawać naszą codzienność – pełną absurdów, drobnych, wielkich pomyłek. W jego życie wkradają się inni – ci, których nienawidzi, którzy mu przeszkadzają i kobieta, którą chciałby pokochać.

 

„Dzień świra” Marka Koterskiego to mistrzostwo w nazywaniu codzienności, językowy majstersztyk, „lektura obowiązkowa” każdego, świadomego Polaka. Zapowiada się świetna zabawa i mnóstwo śmiechu!

 

 

-------------------------------------------------------

 

 

Wieża z klocków

15.06.2019,start.19 | 16.06.2019,start.17

Autor: Katarzyna Kotowska | Reżyseria: Arkadiusz Buszko

Występują: Magdalena Myszkiewicz

 

Niezwykła i zarazem zwykła historia. Spektakl o jednym z najpiękniejszych instynktów, którym jest chęć bycia z kimś i dla kogoś. Zaskakująca, niepowtarzalna forma teatralna, gdzie na oczach widzów powstaje świat wyjątkowy, taki, jaki mogą stworzyć wokół siebie tylko najbliższe sobie osoby.

 

Strach, niewiedza, zawiść, chęć skrzywdzenia drugiej osoby złośliwością… Dopóki adopcja będzie mieściła się w obszarze tabu, dopóty rodzice adopcyjni i ich dzieci nie będą mogli liczyć na ludzką życzliwość.

 

 

-------------------------------------------------------

 

 

Przyszedł Mężczyzna do Kobiety
21.06.2019,start.19 | 22,23.06.2019,start.17

Autor: Siemon Złotnikow

Występują: Joanna Matuszak, Arkadiusz Buszko


Przezabawna komedia na aktorski duet. On i ona spotykają się na randce, która zaczyna się… fatalnie. Po serii kłótni i obelg, włączają płytę „Love story” i… zaczynają jeszcze raz. Oboje muszą przecież dokonać wyboru pomiędzy dalekim od doskonałości partnerem, a samotnością.

 

Spektakl przygotowywany w ramach Sceny Propozycji Aktorskich. „Spektakl brawurowo wyreżyserowany i odegrany przez obojga aktorów ogląda się jak jedno mgnienie. Przedstawieniu towarzyszą nieprzerwane salwy śmiechu i owacje publiczności.” Dziennik Teatralny Szczecin

 

 

MALARNIA

 

 

Lepsze Lasy

04,05,06,07.06.2019,start.18

Autor: Martin Baltscheit | Reżyseria: Tomasz Kaczorowski

Występują: Barbara Lewandowska, Przemysław Walich, Ewa Sobczak

 

W drodze do mitycznych lepszych lasów, w śnieżnej zawierusze, rodzice małego wilka Ferdynanda giną z rąk myśliwych. Niczego nieświadome szczenię trafia pod opiekę pary owiec, które dawno już straciły nadzieję na posiadanie jagniątek. Owce wychowują Ferdynanda na wzorową owieczkę, śpiewającą najpiękniej w całym stadzie dumę owczego rodu.

 

Tymczasem splot okoliczności sprawia, że Ferdynand zaczyna poznawać prawdę o sobie… Główną ramą inscenizacyjną jest zabawa, podczas której pięcioro aktorów konstruuje teatralną przypowieść.

 

 

-------------------------------------------------------

 

 

Wracaj

17,18,19.06.2019,start.19

Autor:Przemysław Pilarski | Reżyseria: Anna Augustynowicz

Występują: Maria Dąbrowska, Anna Januszewska, Monika Kępka, Małgorzata Goździk, Adam Kuzycz-Berezowski, Jakub Kryształ.

 

„Wracaj” Przemysława Pilarskiego to historia człowieka o pseudonimie Bobby Kleks, który powraca po latach do powojennego Radomia. Bohater próbuje odnaleźć się w swojej, nie-swojej przestrzeni, która jest już zasiedlona przez mieszkańców, którzy też są „nie u siebie”.

 

Zanurzeni w przeszłości bohaterowie balansują między tym, co widzialne, a tym, co ukryte; między natręctwem zacierania pamięci, a obsesyjnym tropieniem jej śladów. To także historia o zagubieniu młodych ludzi w otaczającej rzeczywistości.

 

 

-------------------------------------------------------

 

 

Malala. Dziewczyna z kulą w głowie

11,12.06.2019,start.19

Autor: Elżbieta Chowaniec| Reżyseria: Robert Drobniuch

Występują: Adrianna Janowska-Moniuszko, Arkadiusz Buszko, Maciej Litkowski, Wojciech Sandach

 

Dla niektórych jest dziewczynką postrzeloną przez talibów, dla innych – symbolem walki o swoje prawa. Malala Yousafzai, odważna dziewczyna z doliny Swat w Pakistanie, mówi głośno o potrzebie wolności i niezależności bez względu na płeć. Poznamy jej rodzinę, przyjaciół, rzeczywistość, w której żyła zanim wydano na nią wyrok.

 

A czy ty byłbyś w stanie oddać cząstkę siebie w ważnej sprawie…? Spektakl realizowany w ramach projektu artystyczno - edukacyjnego „Dorosłość”. Spektakl bierze udział w 25. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.

 

 

 

-------------------------------------------------------

 

 

Wszystko jest dobrze, jesteśmy szczęśliwi

28,29,30.06.2019,start.19

Autor: Malina Prześluga | Reżyseria: Natalia Sołtysik

Występują: Maria Dąbrowska, Paweł Niczewski, Grażyna Madej, Robert Gondek i inni

 

Dawno, dawno temu ludzie byli bardzo szczęśliwi. Tak szczęśliwi, że nie wiedzieli, co robić z życiem. Dlatego wymyślali sobie różne ciekawe hobby. Na przykład sweterki dla kur robione na drutach. Można było zamówić dla swojej kury sweter w wybranym kolorze i fasonie. Albo brokat dla kupy.

 

Pod hasłem poop glitter możecie sprawdzić bogatą paletę barw. Albo uprawa roli w telefonie. Siejesz kapustę, buraki, wypasasz owce – wszystko w czasie rzeczywistym w komórce. Nie da się tego potem zjeść, ale zdobywasz punkty i odznaki Super Farmera.